JELEN applikáció

Pontok, ahol elérhető a Jeleven app

A JELEN! egy térképes keresÅ‘ alkalmazás, amely megmutatja, hogy az adott városban hol dolgozik vagy tartózkodik olyan halló ember, aki kommunikatívan beszéli a jelnyelvet is. Így amikor egy hallássérült a városban vagy a környéken jár, meg tudja nézni, hogy van-e a közelében olyan vendéglátóhely, üzlet vagy bank, ahol a saját anyanyelvén tud ügyet intézni. Továbbá – segítve a tervezhetÅ‘séget – az applikációban kategóriák szerint is lehet keresni, így a hallássérült felhasználó már elÅ‘relátóan azokba az üzletekbe, hivatali kirendeltségekbe tud elindulni, ahol van jelnyelven beszélÅ‘ munkatárs.

A jelnyelvet ismerÅ‘ és aktuális kommunikációs segítÅ‘ként fellépÅ‘ halló felhasználók önkéntes alapon tudnak bejelentkezni az alkalmazásba, ami a tartózkodási helyüket mutatja meg a térképen a hallássérült számára, egy közérthetÅ‘, mindenki számára ismert kézjel („Jelen! Itt vagyok!”) formájában. Az alkalmazás egyenlÅ‘ esélyű hozzáférést biztosít a hallássérülteknek a szolgáltatásokhoz, a jelnyelvet ismerÅ‘ halló felhasználók pedig önkéntesen járulhatnak hozzá a társadalmi egyenlÅ‘ség megvalósulásához.

​

LetölthetÅ‘ a Google Play-bÅ‘l és az App Store-ból!

Az E.ON JELEN! alkalmazás névadó támogatója az E.ON Hungária vállalatcsoport.

​

Az E.ON csoport a támogatásával hozzájárult ahhoz, hogy a Jel Alapítvány az E.ON JELEN! alkalmazás létrehozásával nagy lépést tegyen a magyarországi hallássérültek info-kommunikációs akadálymentesítéséért.

Az együttműködés alapja, hogy a Jel Alapítvány és az E.ON alapvetÅ‘ értékei megegyeznek: a társadalmi szerepvállalás, az esélyegyenlÅ‘ség javítása és az innovatív megoldások elengedhetetlen feltételei a változásnak. Az E.ON Hungária csoport keresi azokat a célokat, kapcsolati pontokat, szervezeteket, amelyek ezt az értékrendet osztják, támogatják. Az E.ON büszkén áll egy olyan info-kommunikációs alkalmazás létrehozása mögé, amely a hallássérültek mindennapi beilleszkedését, a jobb életminÅ‘ségét segíti, ezáltal egyenlÅ‘ mértékű esélyt biztosít a társadalmi beilleszkedéshez.

Adatkezelési szabályzat: