
Erasmus+ KA2 Stratégiai partnerség
A Jel Alapítvány (Magyarország), a You In Europe (Görögország), a Hands Up Agency (Görögország) és a Polski Zwiazek Gluchych Oddzial Opolsky (Lengyel Siketek Szervezete) csapataival dolgozott ki egy több jelnyelven és nyelven is elérhető, nonformális siketoktatási módszertant és bonyolítottunk le erre alapozva egy nemzetközi ifjúsági tábort.
A Sign Language Playground projektben nemzetközi együttműködéssel, fogyatékoss ággal élő fiatalok érdekvédelmében és oktatásában jártas magyar, lengyel és görög szervezetek közös munkájával hozunk létre egy olyan nonformális oktatási metódusokra épülő képzési anyagot, mint az alkalmazott improvizáció, az élménypedagógia, a drámapedagógia és a színházpedagógia. A képzési anyagot felhasználva egy nemzetközi ifjúsági mobilitási programot nyújtunk, melyben a siket és halló fiatalok akadálymentes, szabad formában, integrált és demokratikus közegben tanulnak nonformális módon a jogaikról és lehetőségeikről.
Olyan kompetenciákat sajátítanak el, melyek a társadalmi beilleszkedésüket, önértékelésüket erősítik; pozitív viszonyulást a változáshoz és az újításhoz; motivációt és a "képes vagyok rá" elérésére való képességbe vetett hitet. A halló fiatalokban a közös élmények és tapasztalatok hatására nyitott, befogadó, kíváncsi attitűd és törekvés formálódik a sztereotípiák és az előítéletek leküzdésére.
A projekt eredményeképp létrejövő komplex módszertan és gyakorlatok tára helyi, nemzeti és európai szinten is alkalmas eszköz arra, hogy elfogadtassuk a sokféleséget, az egyenlőséget. A létrejövő komplex módszertan összekapcsolja a partnerszervezetek által alkalmazott és kipróbált nonformális oktatási technikákat a siket és más fogyatékossággal élő fiatalok oktatásának területén. A nonformális edukáció különböző formáiban jártas nemzetközi partnerekkel e bevált gyakorlatok cseréjével és nemzetközi tudásmegosztással, nemzetközi standardok alapján kidolgozott, gyakorlatban kipróbált és értékelt, fiatal résztvevők demokratikus bevonásával létrehozott, szabadon felhasználható és adaptálható módszertant hozunk létre, mely a világ minden pontján használható az emberi jogi, fogyatékossággal kapcsolatos jogi, jelnyelvi vagy kommunikációs képzéseken. Innovatív és naprakész, fejleszthető és továbbadható nonformális képzési módszertan születik, egy alkalmazott gyakorlatokat tartalmazó, akadálymentes kézikönyv, mely modern és naprakész formában, vizuálisan is hozzáférhető és terjeszthető az interneten.
A projekt időtartama 18 hónap; az előkészítő szakaszt követően a partnerek 3 tapasztalatcserélő Transnational Meeting alkalmon vesznek részt, majd a tapasztalatok feldolgozásának szakaszát követi a nemzetközi ifjúsági mobilitási program előkészítése, az egyhetes program lebonyolítása. Az ifjúsági mobilitási programon a partnerországok és associate partnerek oldaláról 40 hallássérült és halló fiatal vesz részt, a partnerországok a Transnational Meetingekre és a táborba 4-4 szakmai együttműködőt valamint kísérőt delegálnak. Itt a szakmai műhelymunka során létrehozott módszertani anyag alkalmazása és tesztelése történik meg a résztvevő fiatalok közreműködésével, közös munkával egy demokratikus, elfogadó, akadálymentes közegben.
Támogatók és partnerek


Számok és eredmények

Résztvevő

Nonformális gyakorlat

Nemzetközi találkozó
Galéria











